نسخه ایمیلی صفحه

نام ونام خانوادگی (دلخواه) :  پست الکترونیک :    ایمیل گیرنده :   
بعد از زدن دکمه ارسال اطلاعات زیر به ایمیل گیرنده ارسال خواهد شد.

مشاهده کامل خبر
باران تالاب نهبندان را زنده کرد      

سرپرست اداره محیط زیست نهبندان با اشاره به بارندگی های اخیر گفت: به دنبال این بارش ها حدود ۴۰ درصد از ظرفیت تالاب  کجی آبگیری شده است. کوهستانی افزود: جغرافیای شهرستان نهبندان اعم از دشت‌های وسیع، کوه‌ها، رشته کوه‌های پراکنده، جنگل‌های بنه، تاق و بادامشک ها تنوع زیستگاهی مناسبی برای حیات وحش پدید آورده است.

به گزارش مهر وی با اشاره به تالاب کجی نمکزار بیان کرد: وجود این تالاب، کوه‌های مینیاتوری، جنگل‌های بنه تگ احمد شاهی و دیگر ارتفاعات شرایط خوبی برای گردشگری فراهم کرده است.

کوهستانی : امید است تا پایان سال آبی جاری ظرفیت تالاب آبگیری شود. سرپرست اداره محیط زیست نهبندان از مهاجرت پرندگانی مانند مرغابی سرسبز در زمستان سال جاری به تالاب خبر داد و افزود: تا یک ماه آینده پرندگانی مانند فلامینگو، حواسیر و انواع پرندگان آبچیلک به تالاب کجی مهاجرت می‌کنند.

کوهستانی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای هدایت آب‌های حاصل از باران به تالاب بیان کرد: تمامی رودخانه‌های منتهی به تالاب لایروبی شده است.وی ادامه داد: همچنین موانعی مانند بند سارها و انحرافی‌های موجود در مسیر آب رفع شده است.

پیش ازاین به دلیل تداوم خشکسالی ها و کفایت نکردن مقدار بارندگی ها ی سال آبی قبل،  تالاب کجی به مرحله خشکی کامل رسیده  بود و این باعث کاهش آمار پرندگان مهاجر آبزی و کنارآبزی شده بود. خشکی این تالاب پیامدهایی چون تقویت پدیده ریزگردها  و افزایش گرد و غبار را در منطقه به دنبال خواهد داشت.


گروه خبری : اخبار استان
منبع :
آخرین ویرایش : 1398/10/24 -- 20:24:10
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 45