نسخه ایمیلی صفحه

نام ونام خانوادگی (دلخواه) :  پست الکترونیک :    ایمیل گیرنده :   
بعد از زدن دکمه ارسال اطلاعات زیر به ایمیل گیرنده ارسال خواهد شد.

مشاهده کامل خبر
مشارکت ایمیدرو برای تامین زیرساخت های معدنی استان      

 گروه خبر - رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت: تلاش داریم از منابع داخلی معادن برای رفع بخشی از مشکلات زیربنایی آنها استفاده کنیم.

 

افتتاح کارخانه طلا

 در شهریور 99

خداداد غریب پور روز شنبه در بازدید از معدن طلای هیرد نهبندان افزود: پروژه کارخانه فرآوری طلای هیرد قرار بود سال ۱۴۰۰ به بهره برداری برسد اما مقرر شد هفته دولت سال ۹۹ به بهره برداری برسد.معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از سرمایه گذاری ۱۴۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی برای کارخانه طلای هیرد نهبندان خبر داد وافزود: هم اکنون و در مرحله‌ی ایجاد زیرساخت‌های کارخانه‌ی طلای هیرد نهبندان ۱۰۰ نفر به صورت مستقیم مشغول به کار هستند. وی بیان کرد: اکتشافات معدن طلای هیرد نهبندان ادامه دارد و به میزان ذخایر آن نیز افزوده خواهد شد.وی ادامه داد: یکی از مشکلات زیرساختی معدن هیرد نهبندان نبود برق بود که این موضوع جلوی فعالیت سرمایه‌گذار را نگرفته است و در حال حاضر برق از طریق ژنراتور تامین می‌شود. وی ادامه داد: زیرساخت برق این واحد را تأمین خواهیم کرد چرا که ایمیدرو پیشتاز سرمایه گذاری در تأمین زیر ساخت‌ها است.

 

5میلیون کانسنگ طلا در هیرد

ذخیره قطعی محدوده معدنی هیرد نهبندان حدود ۵ میلیون تن کانسنگ طلا است که با راه‌اندازی کارخانه فرآوری در سال‌های آینده، سالانه ۳۰۰ کیلوگرم طلا در کارخانه هیرد نهبندان تولید خواهد شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: خراسان جنوبی چهارمین استان معدنی کشور است به ویژه اینکه ۷۰ درصد زغال و ۷۰ درصد منیزیت کشور را تامین می‌کند.

 

مشکل معادن مس

 پیگیری می شود

 با بیان اینکه در زمینه مس سرمایه‌گذاری کرده‌ایم عنوان کرد: مشکلات مربوط به معادن مس استان خراسان جنوبی در قلعه زری خوسف به زودی پیگیری و حل خواهد شد.غریب پور یادآور شد: در زمینه تامین زیربناهای معادن استان تاکنون خوب کار شده است ما نیز در این سفر جمع بندی از حل مسایل زیربنایی خواهیم داشت.وی افزود: هرجا رفته‌ایم زیربناها را با مشارکت سرمایه گذار انجام می‌دهیم به این معنا که استاندار، سرمایه گذار و شرکت مربوطه به صورت مشارکتی نسبت به تامین زیربناها اقدام کنند.دیروز دراین بازدید کلنگ احداث بخشی از واحد خردایش کارخانه‌ی طلای هیرد نهبندان به زمین زده شد.


گروه خبری : اخبار استان ، ایران و جهان
منبع :
آخرین ویرایش : 1398/10/21 -- 20:57:49
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 111