نسخه ایمیلی صفحه

نام ونام خانوادگی (دلخواه) :  پست الکترونیک :    ایمیل گیرنده :   
بعد از زدن دکمه ارسال اطلاعات زیر به ایمیل گیرنده ارسال خواهد شد.

مشاهده کامل خبر
حمل و نقل مسافران روی ریل نارضایتی      

اگرچه افزایش نرخ بنزین تغییری در رشد نرخ کرایه ها نداشته اما افزایش قیمت دیگر کالاها و خدمات مرتبط باعث نارضایتی هایی بین مردم و رانندگان شده که می طلبد با تدابیری ویژه رفع شود. به گزارش مهر، بنا بر اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی طرح سهمیه بندی بنزین برای تمام وسایل نقلیه بنزین سوز از ساعت صفر ۲۴ آبان آغاز و بر این اساس قیمت هر لیتر بنزین سهمیه ای هزار و ۵۰۰ تومان و بنزین آزاد سه هزار تومان شد.

مسئولان بارها اعلام کرده اند که افزایش قیمت بنزین تأثیری در نرخ کالاها و نرخ کرایه‌ها ندارد اما براساس گزارش‌های میدانی، برخی از آژانس‌ها تغییراتی در افزایش قیمت‌ها داشته اند که رانندگان رشد نرخ قطعات خودرو را دلیل این امر می‌دانند. ناگفته نماند بسیاری از وسایل حمل و نقل مسافری علی رغم اینکه دارای سوخت بنزینی هستند، افزایشی در نرخ هزینه‌ها نداشته اند اما افزایش دیگر کالاها رانندگان را نسبت به ادامه فعالیت در این عرصه بی انگیزه کرده است.


رشد نامحسوس برخی کرایه‌ها


یکی از شهروندان در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: اکثر روزها برای رفت و آمدم به محل کار از تاکسی‌های خطی استفاده می‌کنم. حکیمه مؤمن زاده ادامه داد: قبل از طرح سهمیه بندی سوخت، مسیر ابتدای طالقانی تا معلم را با هزار و ۵۰۰ یا دو هزار تومان رفته ام اما این روزها دو هزار تا دو هزار و ۵۰۰ تومان می‌گیرند. وی با بیان اینکه افزایش بنزین در قیمت تمام کالاها تأثیر داشته است، افزود: اگرچه هزینه‌های تاکسی‌ها تغییر چندانی نداشته اما طی سال آینده قطعاً شاهد افزایش نرخ کرایه‌ها هم خواهیم بود.

سهمیه‌هایی که واریز نشد


یکی از راننده آژانس‌های درون شهری بیان کرد: ورودی هر مسافر برای آژانس‌های دربستی دو هزار و ۳۰۰ تومان بوده و به ازای هر کیلومتر، ۳۰۰ تومان بر کرایه افزوده می‌شود. محمد عبدالهی بیان کرد: قبل از طرح سهمیه بندی سوخت برخی از آژانس‌ها برای جذب مشتری بیشتر زیر این قیمت فعالیت داشته اند که اکنون با همین نرخ کار می‌کنند. 


موج بی رغبتی در بین رانندگان


یک راننده تاکسی برون شهری هم با بیان اینکه هزینه تاکسی‌ها افزایشی نداشته است، گفت: در حال حاضر به ازای هر کیلومتر ۷۵۰ تومان از مسافر اخذ می‌شود. رضا هاشمی ادامه داد: اگرچه تمام کالاها به غیر از کرایه‌ها افزایش یافته اما سهمیه سوخت تاکسی‌ها کمکی به کسب درآمد رانندگان است. بنا به گفته وی طی ماه گذشته ۷۵۰ لیتر سهمیه سوخت برای تاکسی‌های برون شهری واریز شده است.


ارسال۲۲ مورد تخلف 


رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند بیان کرد: بعد از طرح سهیمه بندی سوخت هیچ افزایش قیمتی در نرخ کرایه تاکسی‌ها نداشته ایم. یدا... غلامپور با بیان اینکه تاکنون ۲۲ مورد از تخلفات رانندگان به تعزیرات ارسال شده است، افزود: راننده‌ها حق هیچ گونه افزایش قیمتی ندارند. وی بیان کرد: بر اساس مصوبه شورا، ورودی هر مسافر دو هزار و ۲۵۰ تومان و هر یک کیلومتر مسافت طی شده ۳۰۰ تومان است.رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند اظهار کرد: راننده نباید از نرخ مصوب بیشتر کرایه بگیرد اما کمتر از نرخ مصوب مشکلی ندارد.

سهمیه سوخت واریز می‌شود


غلامپور سهمیه سوخت تاکسی‌ها بر اساس قولی که داده شده، طی روزهای آینده واریز می‌شود، افزود: اطلاعات راننده‌ها به وزارت کشور و ستاد سوخت فرستاده شده و تفاوت قیمت بنزین به حساب کارت‌شان واریز می‌شود. وی بیان کرد: فعلاً هیچ بحثی در خصوص افزایش قیمت کرایه‌ها نداریم و تنها بر اساس مصوبات وزارت کشور عمل می‌کنیم. 

غلامپور با اشاره به میزان سهمیه‌ها بیان کرد: سهمیه سوخت برای تاکسی‌های پلاک زرد داخل شهری دوگانه سوز ۲۵۰ لیتر و تک گانه سوز ۴۰۰ لیتر است. اما در صورت ادامه این روند و تامین نشدن این سهمیه موج بی رغبتی رانندگان می‌تواند اثرات نامطلوبی در وضعیت حمل مسافر ایجاد کند که می‌طلبد نظارت شود.


گروه خبری : گزارش اجتماعی
منبع :
آخرین ویرایش : 1398/10/01 -- 19:43:10
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 603