نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


دوشنبه 28 بهمن 1398
ش ی د س چ پ ج
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
22. جمادي‌الثاني 1441
2020 Feb 17

 

 

 

مشاهده کامل خبر
دروازه«فتاح»به ثروت استان      

( ادامه از صفحه ۱ ) رئیس بنیاد مستضعفان  گفت بنا داریم از زمین‌های استان به نفع مردم آن استفاده کنیم. . فتاح در خصوص املاک بنیاد مستضعفان در جمع خبرنگاران افزود: اگر در خراسان جنوبی فروش اموال داشته باشیم نباید وجه آن از استان خارج شود بلکه منابع حاصل از آن دوباره برای زیرساخت‌ها هزینه خواهد شد وی درباره وضعیت بناهای تاریخی در اختیار بنیاد مستضعفان گفت: اگر این املاک و اماکن تاریخی در اختیار سازمان میراث فرهنگی است و مایل هستند که تحویل بگیرند، مالکیت نمی‌دهیم ولی برای بازسازی بناهای ثبت ملی موظف هستیم حفظ کنیم و مشکلی وجود ندارد. 


بنیاد محرومیت زدایی درمیان 

راکلید زد


فتاح در نشست شورای اداری شهرستان درمیان نیز گفت: شهرستان درمیان برای محرومیت‌زدایی به برنامه های کشوری ما اضافه شد که بنیاد مستضعفان در درمیان خیمه می‌زند. وی تاکید کرد: برنامه زمان‌بندی در شهرستان درمیان نباید طولانی شود و مردم باید آثار کار را در یک سال تا ۲ اول ببینند.

فتاح با اشاره به لزوم هماهنگی دولت و بنیاد مستضعفان در روند محرومیت‌زدایی از مناطق هدف اظهار کرد: ظرفیت ما روشن است بنیاد اینجا می‌آید اما جای دولت را تنگ نمی‌کند، دولت وظیفه خود را انجام می‌دهد و ما هماهنگ با دولت کار می‌کنیم. وی افزود: هر کاری بخواهیم انجام دهیم باید سیستم دولت صحه بزند و آمده‌ایم به مردم درمیان خدمت کنیم. رئیس بنیاد مستضعفان بر مطالعه دقیق برای اجرای برنامه‌ها تاکیدکرد و گفت: اطلاعات دولت را در حوزه‌های مختلف دریافت می‌کنیم و امید است با برنامه‌های پیش رو درآمد ایجاد شود.

باید واژه محروم را برداریم


فتاح با تأکید بر اینکه اشتغال محور اصلی کار بنیاد مستضعفان است گفت: باید با ایجاد تولید این واژه محروم را برداریم زیرا رقابت ایجاد می‌شود و مدام شهرستان‌ها تلاش دارند خود را ته جدول اعلام کنند که دل ما به درد بیاید بیشتر برسیم اما این غلط است. رییس بنیاد مستضعفان با اشاره به سفرهایی که ادوار گذشته به خراسان جنوبی داشته گفت: در تمام دوران‌ها و مسوولیت‌ها سعی شده به وظایف عمل کنیم و توصیه رهبری نیز سعی در عمل است.

فتاح با تاکید براینکه بنیاد مستضعفان در خراسان جنوبی کم نمی‌گذارد اظهار داشت: رییس سابق بنیاد نیز فردی متدین با اخلاق بود ولی با این صحبت‌های مدیران استان در حال جمع‌بندی هستیم که بنیاد در چه موقعیت است لذا به وطیفه عمل می‌کنیم و سعی خواهیم کرد کم نگذاریم.

بهانه بنیاد را از مسئولان می گیریم


وی با بیان اینکه بنیاد مستضعفان کم فروشی نخواهد کرد افزود: منافع بنیاد برای مردم و استان است، ما مال می‌خواهیم چه کار، مگر این اموال، رژیم شاه را نجات داد پس باید مومنانه عمل کنیم  وی ادامه داد: یک جا عین اموال را و جایی منافع آن را به مردم می‌دهیم لذا این چه تفکری هست که زمینی واگذار نمی شود؟ رییس بنیاد مستضعفان تاکید کرد: باید نگاه به مال‌داری و زمین‌داری را عوض کنیم. فتاح ضمن اعلام همراهی بنیاد با مسوولان استانی اظهار داشت: تلاش می‌کنیم دستگاه‌های اجرایی مانعی از سوی بنیاد نداشته باشند و بهانه بنیاد را از مسوولان استانی می‌گیریم.


لزوم ثبات مدیریتی در استان


فتاح بر ثبات مدیریتی نیز در استان تاکید کرد و آن را لازم دانست و افزود: مدام استاندار در خراسان جنوبی عوض می‌شود ولی امیدوار یم استاندار فعلی بماند. وی با بیان اینکه بخشی از کار بنیاد با استفاده از ظرفیت گروه‌های جهادی است گفت: زمینه حضور این گروه‌ها باید بیشتر شود زیرا بخشی از عملکرد ما از گروه‌های جهادی و داوطلبانه خواهد بود.فتاح افزود: دیگه نمی‌خواهیم خطا و هزینه تحمیل کنیم، مردم‌داری اصل کار ما است و همه باید این چنین بوده و به فکر مردم باشیم.

وی استاندار خراسان جنوبی را مدیری مردمی، پرتحرک و ساده توصیف کرد و ادامه داد: اگر در استان زمین می‌فروشیم نباید پول آن از استان خارج شود ما اصلا نیاز نداریم.


کمک های کلان محرومیت زدایی


استاندار خراسان جنوبی نیز در این جلسه گفت: سازمان برنامه و بودجه در بخش‌های عمومی هزار میلیارد تومان برای زیرساخت‌های استان در نظرگرفته که از این میزان ۳۵۰ میلیارد تومان به دلیل نگاه مثبت به استان تخصیص یافته است. محمدصادق معتمدیان افزود: خراسان جنوبی یکی از استان‌های با ظرفیت و دارای فرصت‌های مختلف است. وی بیان کرد: این استان برخوردار از مواهب و محروم از توجه ملی بوده و این شعاری بود که ما سال گذشته اشاره می‌کردیم ولی امروز توجه جدی از سمت دستگاه‌های مختلف ایجاد شده که بتوانیم کمک قابل توجهی به استان داشته باشیم. معتمدیان با اشاره به روزی که از هیات دولت رای اعتماد گرفت افزود: در آن روز دستور رییس جمهوری به وزرا این بود که تا پایان دولت با توجه به عقب افتادگی‌ها همه کمک کنند و خراسان جنوبی از محرومیت خارج شود. وی ادامه داد: پس از آن دستگاه‌های مختلف حاکمیتی در خراسان جنوبی حضور داشتند و در بحث طرح‌های کلان محرومیت‌زدایی کمک‌هایی انجام شد.


اشتغالزایی اولویت‌ جدی ما است


معتمدیان گفت: امید است با توجه به انگیزه موجود و مشارکت بنیاد مستضعفان بتوانیم به عنوان خدمتگذاران مردم خارج کردن منطقه از محرومیت جامعه عمل بپوشانیم. استاندار با تاکید براینکه اشتغالزایی از اولویت‌بندی جدی ما است یادآور شد: امید است در کنار زیرساخت‌های ایجاد شده بتوان جمعیت را تثبیت کرد. وی گفت: در برنامه میان مدت سه ساله نیازها و  مطالبات مردم احصا و کار کارشناسی انجام شده که حمایت دستگاه‌های ملی را به دنبال خواهد داشت. وی تصریح کرد: تکمیل پروژه‌های نیمه تمام که در حداقل زمان بتوانیم تجهیز و بهره‌برداری کنیم در اولویت است که امیدواریم حضور بنیاد مستضعفان باعث خیر و برکت باشد . وی افزود: در برنامه مشارکت حوزه‌های آموزشی، بهداشت و درمان و صدا و سیما مدنظر است که هرکجا با روحیه جهادی ورود پیدا کردیم، توفیق داشتیم. 


گروه خبری : اجتماعی ،اقتصادی
منبع :
آخرین ویرایش : 1398/11/18 -- 18:36:14
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 47

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا