نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


دوشنبه 5 اسفند 1398
ش ی د س چ پ ج
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
29. جمادي‌الثاني 1441
2020 Feb 24

 

 

 

مشاهده کامل خبر
نمایندگانی با نگاه توسعه      

استاندار خراسان جنوبی. با بیان اینکه طبیعتا داشتن شاخص‌های تجربه، تخصص و تحصیلات نمایندگان بسیار می‌تواند کمک کننده باشد، افزود: خراسان جنوبی، استانی در حال توسعه بوده و نیازمند این است که افراد باانگیزه، متخصص و دلسوزی که نگاه توسعه‌ای و دغدغه توسعه دارند برای نمایندگی انتخاب شوند.معتمدیان یادآور شد: نمایندگانی که براساس این شاخص‌ها انتخاب شوند، قطعا به توسعه استان کمک خواهند کرد.

 معتمدیان  ادامه داد : ویژگی‌های نمایندگان مجلس و صلاحیت‌های عمومی را قانون مشخص کرده و افرادی که صلاحیت‌های لازم را دارند، وارد عرصه انتخابات می‌شوند

وی با بیان اینکه در استان تلاش داریم با گفت و گوی بدون واسطه با مردم شاهد مشارکت حداکثری آنان باشیم، گفت: برنامه‌هایی مانند تصمیم دولت در بحث هدفمندی یارانه‌ها نیازمند تبیین و اقناع نخبگان و افکار عمومی است. محمدصادق معتمدیان در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص افزایش نشاط سیاسی در جامعه و دانشگاه‌ها، اظهار کرد: قانون سازوکارها را مشخص کرده و لازم است در درون دانشگاه براساس چارچوب‌ها و ضوابط در این ایام نشاط بیشتری وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه مناظرات دانشجویی در تبیین وضعیت موجود و برطرف کردن ابهامات و سوالات بسیار تاثیرگذار است، افزود: روسای دانشگاه‌ها و هیات‌های نظارت دانشگاه‌ها لازم است در این ایام با برنامه‌ریزی فضا را مدیریت کنند و در چارچوب سیاست‌های جمهوری اسلامی برنامه‌هایی برای تضارب آرا و نقد شرایط موجود و باز کردن فضای سیاسی تدارک ببینند. استاندار با اشاره به نقش احزاب در هیجانات سیاسی و اجتماعی، تصریح کرد: بیشترین نمود و ظهور و بروز احزاب در فصل انتخابات است و این فصل بهار احزاب است.

معتمدیان ادامه داد: اگر بخواهیم احزاب کارآمد و تاثیرگذاری داشته باشیم که در جامعه مرجعیت داشته باشند، باید در تمام ایام سال برنامه داشته و تاثیرگذاری خود را داشته باشند و تنها این برنامه‌ها مختص به زمان انتخابات نشود. وی، فعالیت صرف احزاب را تنها در زمان انتخابات یکی از آسیب‌ها دانست و افزود: خانه احزاب را هرچند دیرهنگام، اما راه‌اندازی کردیم تا احزاب رسما فعالیت کرده و شاهد افزایش فعالیت آنان در چارچوب قانون باشیم.استاندار با اشاره به اینکه یکی از سیاست‌های نظام در ایام انتخابات افزایش مشارکت مردمی است، تصریح کرد: حاکمیت ما، مردم‌سالاری دینی است و ساختار نظام براساس آرای مردم شکل می‌گیرد. معتمدیان ادامه داد: یکی از سیاست‌هایی که نظام در طول این ۴۰ سال دنبال کرده، این است که فضایی ایجاد شود که مشارکت حداکثری مردم را به دنبال داشته باشد.وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در این خصوص، افزود: در این دوره تمام تلاش ما در استان این است که بتوانیم فضایی ایجاد کنیم که مردم مانند سال‌های گذشته مشارکت حداکثری در انتخابات داشته باشند. استاندار با بیان اینکه قطعا ما باید با مردم بیشتر گفت‌وگو داشته باشیم، اظهار کرد: در شرایط کنونی، فشارهای اقتصادی به مردم باعث شده مسائل و مشکلاتی پیش آید.

معتمدیان با اشاره به اجرای سیاست‌های اخیر دولت و تصمیمی که در بحث هدفمندی یارانه‌ها صورت گرفت و مشکلاتی که به تبع آن ایجاد شد، تصریح کرد: نیازمند تبیین این برنامه هستیم و باید نخبگان جامعه و مردم در مورد این برنامه دولت کاملا اقناع شوند. وی با بیان اینکه در استان تلاش داریم با گفت‌وگوی بدون واسطه با مردم شاهد مشارکت حداکثری آنان باشیم، اظهار کرد: حضور در شهرها و روستاهای مختلف و برپایی میزهای خدمت که مختص زمان و مکان خاصی نیست، از مهم‌ترین برنامه‌هایی است که آن را پیگیری کردیم.

استاندار بیان کرد: به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کردیم که مدیران موظفند در شهرستان‌ها حضور پیدا کرده، با مردم گفت‌وگو کرده و مسائل و مشکلات را پیگیری کنند تا بدون واسطه امکان ارتباط‌گیری مردم با مسئولان فراهم شود که قطعا در اعتمادسازی تاثیر دارد.معتمدیان با بیان اینکه در سال جاری برای اولین بار سازمان استخدام کشوری به جز شاخص‌های مورد نظر نظرات مردم را نیز اخذ کرد، ادامه داد: خوشبختانه در سال جاری در بحث افزایش اعتماد و رضایتمندی مردم از دستگاه های اجرایی جزء استان‌های برتر کشور بودیم که البته هنوز تا نقطه مطلوب فاصله داریم و باید بیشتر تلاش کنیم.


گروه خبری : گزارش اجتماعی
منبع :
آخرین ویرایش : 1398/09/26 -- 19:50:14
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 651

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا