نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


دوشنبه 29 مهر 1398
ش ی د س چ پ ج
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
21. صفر 1441
2019 Oct 21

 

 

 

مشاهده کامل خبر
روحیه کارآفرینی بین دانشجویان را تقویت کنیم      

کاری - رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در راستای ایجاد روحیه کارفرینی برخی فعالیت های مفید در این دانشگاه انجام می شود، بیان کرد: یکی از این کارها  برگزاری رویدادهای شتاب  است که در همین راستا سال گذشته استارت آپ عناب برگزار شد.

ابوالفضل فورگی نژاد صبح چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت بیست و هفتمین سالروز تأسیس دانشگاه علمی و کاربردی، اظهار کرد: رویکرد دانشگاه علمی و کاربردی کارآفرینی بر پایه آموزش های مهارتی است. وی بیان کرد: با تأسیس دانشگاه علمی و کاربردی برای نخستین بار آموزش های مهارتی در سطح آموزش عالی ارائه شد و بعد از آن دانشگاه های دیگری از جمله فنی و حرفه ای در کشور شکل گرفت.وی آموزش نیروهای مهارتی و نیروهای کار را رسالت این دانشگاه عنوان و ادامه داد: در برنامه ششم ۳۰ درصد دانشجویان کشور باید به دانشجویان مهارتی تبدیل شوند اما هنوز محقق نشده است.

 

دانشگاه علمی - کاربردی به سمت شغل محور می رود

فورگی نژاد تاکید کرد: دانشگاه علمی و کاربردی به سمت رشته های شغل محور حرکت کرده است و این هدف ماست که دانشجویان آینده شغلی خوبی داشته باشند..

وی ضمن یادآوری اینکه سال گذشته برای نخستین بار در استان مرکز علمی و کاربردی منطقه ویژه اقتصادی در جوار صنعت فعال شد، عنوان کرد: قصد داریم درآینده نیز مسیر همین باشد تا به اهداف دانشگاه نزدیک شویم. رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی خراسان جنوبی  با بیان اینکه امسال با پذیرش دانشجویان در این دانشگاه رو برو بودیم افزود: سال گذشته در  مهرماه ۴۳۴ دانشجو جدید پذیرش شدند که این رقم امسال به  ۶۴۳ نفر افزایش یافته است. وی با بیان اینکه از مجموع دانشجویان ورودی امسال در مقطع کاردانی ۴۸ نفر با مدرک دیپلم و دانش آموز بوده اند، افزود: این نشان می دهد اقبال دانش آموزان به سمت دانشگاه های علمی و کاربردی افزایش یافته است.

فورگی نژاد تجلیل از کارآفرینان  رایکی دیگر از فعالیت های این  دانشگاه برای ایجاد روحیه کارآفرینی عنوان و ادامه داد:  در کنار آن هر سال نمایشگاه اشتغال کارافرین برگزار می شود. رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی خراسان جنوبی یادآور شد: کلینیک مشاوره اشتغال و کارآفرینی یکی دیگر از حمایت های دانشگاه بوده که در آن در حیطه های گوناگون مشاوره رایگان ارائه می شود.

 

توجه ویژه به فعالیت های 

فرهنگی و ورزشی 

معاون اجرایی دانشگاه علمی و کاربردی خراسان جنوبی نیز در این نشست با بیان اینکه  دانشگاه علمی و کاربردی در کنار مسائل آموزشی به فعالیت های فرهنگی و ورزشی دانشجویان هم توجه خاصی دارد، ادامه داد:  زمینه حضور دانشجویان در برنامه های کشوری را فراهم کرده است. محمدرضا قلمی، شرکت دانشجویان در مراسم اربعین، راهیان نور، برگزاری مسابقات ورزشی، حمایت از کانون های مراکز، تغذیه خوانی را از دیگر برنامه های جانبی این دانشگاه برای دانشجویان  برشمرد.


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1398/07/17 -- 20:07:00
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 23

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا