نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


شنبه 2 شهريور 1398
ش ی د س چ پ ج
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
22. ذي‌الحجه 1440
2019 Aug 24

 

 

 

مشاهده کامل خبر
سرمقاله      

 روابط عمومی و

تعاملی که نیاز است 

 

*امین جم

 

در جوامع گوناگون ، بر اصل اطلاع رسانی تاکیدات زیادی می شود.اطلاع رسانی در زمان حاضر از مهمترین کارکردهای هر سازمان یا اداره محسوب می شود و درجه اهمیت آن نیز روز به روز در حال افزایش است. به طوری که شاهد تلاش برای دستیابی به نظام شیشه ای و شفافیت در عملکرد هستیم. شفافیت عملکرد ارتباط مستقیم با اطلاع رسانی اصولی و دقیق داشته و بار سنگینی بر دوش روابط عمومی سازمان ها محسوب می شود. در قرن حاضر با گسترش ارتباطات تمایل مردم برای دسترسی به اطلاعات دقیق و موثق و همچنین استفاده بسیاری از نهادهای خصوصی و دولتی از اطلاعات موجود ، افزایش یافته است. افزایشی که با عملکرد روابط عمومی ها معنا و مفهوم پیدا می کند.نقش تعیین کننده فعالان این عرصه در افزایش آگاهی جامعه ، جایگاه حساس و خاصی را به روابط عمومی ها می دهد. جایگاهی که اتفاقا از نظر ماهیت و کاربرد ، قرابت زیادی با فعالان رسانه ای نیز دارد. حتی در یکی از تعاریف قدیمی، روابط عمومی را هنر کاربرد خردمندانه از رسانه ها برای نفوذ در افکار عمومی تعریف کرده اند.روابط عمومی و رسانه ها ، نیازمند همکاری دوسویه برای اهداف مشترک خود هستند.

اطلاع رسانی صحیح، گزارش واقعیات ، پاسخ دهی به شایعات و ... از جمله این موارد مشترک هستند.در وضع کنونی با توجه به هجمه های دشمن و تلاش بی وقفه آنان برای ایجاد شکاف بین مردم و مسئولان ، 

اطلاع رسانی و اهمیت آن بیشتر به چشم می آید.با توجه به حوزه کاری مشابه روابط عمومی ها و رسانه ها، انتظار بر همکاری ویژه و خاص بین این دو مجموعه اطلاع رسانی است.

اما در موارد متعددی شاهد نبود چنین ارتباطی بوده و هستیم.نبود این تعامل، سبب رخداد مشکلات زیادی است که شاید مهمترین آن جلوگیری از نشر اطلاعات دقیق و واقعیات و جولان دادن آمارها و داده هایی است که از سوی ارگان های غیررسمی مخابره می شوند و در این میان از آب گل آلود ماهی می گیرند.این موضوع سبب می شود اطلاعاتی به دور از واقعیت و غالبا ناامید کننده به دست مردم برسد که راه درمان آن ، افزایش تعاملات است.تعاملاتی که در جهت پاسخگویی به نیازها و اهداف هر دوطرف است و 

می تواند از اتفاقات ناگوار بسیاری جلوگیری کند.فعالان در عرصه روابط عمومی برخی ادارات استان، گاه هیچ علاقه ای به پاسخگویی و همکاری با رسانه ها ندارند و حتی اصول اولیه اطلاع رسانی و کار خبری را هم با عملکرد و رفتار خود زیرسوال می برند! 

در این میان متضرر اصلی خود سازمان ها هستند و سوء عملکرد روابط عمومی ، کار دست شان می دهد! روابط عمومی ها باید تعامل و نه تقابل را در نگاه خود به رسانه ها استفاده و در راستای وظایف خود و بهبود عملکرد ، رسانه ها را همکار خود بدانند.

 

 


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1398/02/25 -- 18:33:32
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 75

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا