نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


يكشنبه 1 ارديبهشت 1398
ش ی د س چ پ ج
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
15. شعبان 1440
2019 Apr 21

 

 

 

مشاهده کامل خبر
طعم شیرین خدمت بی‌منت ‌نورآوران سلامت در ‌‌‌استان      

در حالی که هر از گاهی گرد و خاک در روستا خودنمایی می‌کند و خاک مهمان چشم‌ها می‌شود، اما مردم در انتظار نشسته اند، گرچه مشکلات محرومیت زیاد است اما لبخند بر لب دارند زیرا می‌دانند قرار است دردی از دردهایشان التیام و آرام شود. به گزارش تسنیم، زنانی که چادرهای تیره و برخی لباس محلی  بر تن دارند، مردانی که از کمبود آب و قهر طبیعت در دل روستاهای خشک و بی‌آب و علف گلایه مندند، اینها همسایه کویراند، این مردم مدت هاست با خشکسالی،گرد و غبار و محرومیت می‌جنگند، اما با وجود همه مشکلات شان این روزها خود را تنها نمی‌بینند زیرا گروه جهادی پزشکی به سراغ شان آمده است، آنها پاشنه‌هایشان را بالا کشیده‌اند تا این مردم را مداوا کنند. زن سالخورده‌ای که دستمالی دور سر پیچیده است از تاری و گرد و غبار در چشمش می‌گوید، زن میانسال دیگری هم با دست‌های پینه بسته اش می‌گوید، درد دندان امانم را بریده است.

 

نورآوران سلامت، گروه بزرگی از پزشکان خیر

نورآوران سلامت، گروه بزرگی از پزشکان خیر هستند که اتاق‌های عمل را به مناطق محروم کشور می‌برند. آنها تریلی‌های سنگین را مجهز به اتاق‌های عمل سیار کرده‌اند و به مناطقی می‌برند که از امکانات درمانی مناسبی برخوردار نیستند. اتاق‌های عمل پشت تریلی‌ها، به روش کاملا مجهز، جا ‌گذاری شده است و بالاترین امکانات را در خود جای داده‌اند. یکی از مؤسسان اصلی این گروه سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی است.کسی که خود به ثروتش صحه می‌گذارد اما بخش مهمی از ثروت او صرف امور خیریه می‌شود. ایده کلی راه‌اندازی نورآوران سلامت به سال‌ها پیش زمانی که حسن هاشمی به همراه چند نفر از همکاران شان برای معاینه و درمان افراد محروم از خدمات چشم پزشکی، به منطقه بشاگرد سفر کردند، بازمی‌گردد. دعای خیر مادران سالخورده و زجر و رنج کشیده روزگار بدرقه راه تیم سلامتی بود که به قصد خدمت مضاعف به مردم محروم این خطه آمده بودند و با ویزیت رایگان به آنان خدمت می کردند. لذت و طعم شیرین خدمت بی‌منت چنان زیباست که نام نیک این عمل پسندیده را در گفتار و کردار خود می توان به عینه احساس کرد.کمی آن سوتر پیرمردی تکیه داده به دیوار سنگی در کنار هم شیرزنی سالخورده نشسته و برای همه خادمان این گروه دعا می کنند. آری  ماشین‌هایی که تبدیل به کلینیک سیار اند، کودکان زیادی دور آن جمع شده اند، دختر و پسران زیادی با شوق نگاه می‌کنند و به پوستر وسایل پزشکی چشم دوخته اند.

در این میان کودکانی را می‌بینی که از ترس معاینه شدن خود را پشت ماشین‌ها مخفی می‌کنند.

 

دخترک خوشحال است که می خواهد درمان شود

زهرا دختری 8 ساله است که همراه برادر کوچک و مادرش در صف انتظار نشسته،  در حالی که یک سمت صورتش اندازه یک توپ پینگ پنگ بالا آمده است، اما می‌خندد و خوشحال است که می‌خواهد درمان شود.آن  طرف تر حاجیه لیلا هم بر عصایی که در دست دارد، در صف انتظار نشسته 

به گفته همسرش  چند وقتی است چشمان حاجیه لیلا خوب سو نمی‌دهد، چون روستا از شهر فاصله دارد هزینه ماشین و ویزیت دکتر  ندارند که برای درمان مراجعه کنند و این می‌شود که خدا دکتر چشم پزشک را برایشان به روستا می‌آورد. 

به صف انتظار مردم در روستای رقه ارسک بشرویه که نگاه کنی هر کدام از آنها دردی در چشم یا دندان دارند که با حضور گروه نورآوران سلامت گویی نور امید برایشان زنده شده است .

آری محرومیت در برخی ازمناطق خراسان جنوبی موضوع تازه ای نیست اما برخی در سطح جامعه با علم، توان و ظرفیتی که دارند به مناطق مختلف شهری و روستایی و نقاط محروم کشور می‌روند تا در بخش‌های مختلف خدمت رسانی کرده تا دردی از دردهای مردم را درمان کنند.یکی از آن گروه‌ها، گروه نورآوران سلامت است که از مهرماه امسال در روستا رقه بخش ارسک بشرویه حضور یافته تا مردم در را بخش‌های چشم پزشکی و دندان پزشکی درمان کنند.

 

عبادت به نظر من یعنی خدمت کردن به مردم

یکی از پزشکانی که این گروه را همراهی می کند در گفت وگو با خبرنگار تسنیم وقتی از سختی کارش پرسیده شد، اظهار کرد:  سوال سختی است، چطور جواب بدهم و بعد می گوید: من اعتقاد دارم خداوند به انسان ها توانایی هایی داده است و این توانایی ها برای عبادت خداوند است و عبادت به نظر من یعنی خدمت کردن به مردم، به ویژه خدمت به مردمی که ناخواسته در محرومیت به سر می برند. اینجا بهترین محل برای خدمت و عبادت کردن است. وی در مورد احساس خود از ارائه خدمت به مردم رقه می گوید: بهترین لحظه زندگی من زمانی است که از این منطقه برمی گردم، احساس رضایت می کنم که توانسته ام وظیفه ام را در قبال مردم  انجام بدهم حتی لحظات خستگی، لذت بخش ترین لحظات من در کنار مردم  است. وقتی لبخند رضایت بر لب مردم  می نشیند خستگی هایم تمام می‌شود.

این گروه تا نیمه آذرماه ، بیماران نیازمند فردوس، طبس و بشرویه را درمان می‌کنند

 

مدیر  اجرایی کلینیک سیار نورآوران سلامت با بیان اینکه کلینیک سیار با حضور متخصصان جهادی دندان پزشکی و چشم پزشکی در رقه بشرویه آغاز به کار کرده  است، گفت: خدمات دندان پزشکی به افراد زیر 15 سال و خدمات چشم پزشکی در اتاق‌های عمل سیار و مجهز تا مرحله عینک رایگان انجام می‌شود. زرینی، ترویج فرهنگ جهادی، همدلی و همزبانی مردم و مسئولان را از اهداف راه اندازی کلینیک عنوان کرد و افزود: در صورت نیاز به عمل‌های بیشتر و مجهزتر اقدامات لازم در بشرویه، فردوس و طبس انجام می‌شود. وی به حضور 55 پزشک که شامل 10 چشم پزشک، 30 دندان پزشک و  15بینایی سنج است خبر داد و افزود: این گروه تا نیمه آذرماه درمنطقه حضور داشته و بیماران نیازمند در شهرستان‌های فردوس، طبس و بشرویه را درمان می‌کنند. قرار است در این حضور سه ماه نورآوران سلامت در سه شهرستان فردوس، طبس و بشرویه تعداد 5 هزار نفر در بخش چشم پزشکی و 2 هزار و  500 نفر در دندان پزشکی ویزیت شوند.این سومین حضور کلینیک سیار نورآوران سلامت در استان است.


گروه خبری : اخبار استان ، ایران و جهان
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/08/18 -- 18:43:12
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 98

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا