نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


يكشنبه 1 ارديبهشت 1398
ش ی د س چ پ ج
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
15. شعبان 1440
2019 Apr 21

 

 

 

مشاهده کامل خبر
خروش مردم خراسان جنوبی بر استکبار جهانی      

تحریم‌ها آرمان‌هایمان را کمرنگ نمی‌کند

 

 

مرد و زن، کودک و نوجوان، پیر و جوان فارغ از هر نوع جناح سیاسی به میدان آمده بودند تا خشم و انزجار خود را از آمریکای جنایتکار و استکبار جهانی فریاد بزنند و بگویند؛ تا جان در بدن داریم از خون شهدا و آرمان‌های امام مان حراست و حفاظت می‌کنیم. به گزارش فارس، یوم ا... 13 آبان به عنوان برگ زرینی از تاریخ انقلاب اسلامی، یادآور تبعید امام راحل در سال 43، گرامیداشت یاد و خاطر دانش‌آموزانی که در سال 57 به دست نیروهای رژیم پهلوی به شهادت رسیدند و نیز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان در سال 58 است. 

 روز 13 آبان 1343، مأموران رژیم شاه، حضرت امام خمینی(ره) را در قم دستگیر و به دستور آمریکا به ترکیه تبعید کردند که در روز 13 آبان 1357، دانش‌آموزان تهرانی در اعتراض به دخالت‌های آمریکا در ایران راهپیمایی کردند ولی دژخیمان رژیم شاه به آنان حمله کرد و آنان را به خاک و خون کشید. 13 آبان 1358، دانشجویان مسلمان پیرو خط امام(ره) لانه جاسوسی آمریکا را در تهران تسخیر و جاسوسان آمریکایی را به گروگان گرفتند، بدین ترتیب مبارزه ضد آمریکایی مردم ایران ابعاد جدیدتری پیدا کرد، در همین راستا نمایندگان مجلس شورای اسلامی این روز را به روز «ملی مبارزه با استکبار» نامگذاری کردند.

طبق قرار قبلی وعده دیدارمان ساعت 9 صبح میدان ابوذر بود، با وجود اینکه کمتر از یک ساعت به آغاز مراسم باقی مانده، اما جمعیت حاضر در میدان ابوذر بیرجند گواه بر این بود که مردم با حضور چشمگیر و یکپارچه خود به ندای رهبر انقلاب لبیک گفته و پا به میدان گذاشته‌اند.

 

روز همبستگی ملت ایران 

مرد و زن، کودک و نوجوان، پیر و جوان فارغ از هر نوع جناح سیاسی به میدان آمده بودند تا خشم و انزجار خود را از آمریکای جنایتکار و استکبار جهانی فریاد بزنند و بگویند؛ تا جان در بدن داریم از خون شهدا و آرمان‌های امام مان حراست و حفاظت می‌کنیم حتی اگر شده در این مسیر جان دهیم.

رفته رفته بر جمعیت شان افزوده می‌شود و حضور مردم در میدان ابوذر حماسه‌ای بی‌نظیر را خلق کرد، حماسه‌ای که قریب به چهل سال است از آن می‌گذرد و مردمانش در هر شرایطی چه با تحریم، چه بی تحریم به میدان آمدند.

راهپیمایی 13 آبان در بیرجند با شعار «مرگ بر آمریکا» آغاز شد، آمریکایی که قریب به چهل سال است می‌خواهد این مردم از نظام خود دست بکشند و زیر سلطه او قرار گیرند، اما او کور خوانده، چرا که این مردم به خوبی می‌دانند برای بارور شدن این درخت تنومند انقلاب چه خون‌هایی ریخته شده و سرهایی بالای دار رفته است. همراه مردم بیرجند مسیر راهپیمایی را طی می‌کنم، با مادری که نوزاد خردسالش را در کالسکه پیش می‌برد هم صحبت می‌شوم و علت حضورش را جویا می‌شوم، می‌گوید:  روز مقابله با استکبار جهانی و سردمدارانش است و وظیفه خود می‌دانم در این مراسم شرکت کنم.

 

باید همیشه در صحنه باشیم

از او علت حضور فرزندش را جویا می‌شوم و به سختی و سرمای هوا اشاره می‌کنم که با قاطعیت می‌گوید: نه سرما و نه گرمای هوا هیچ کدام مانع از حضور نیست، اگر دوستدار انقلاب و نظام خود هستیم باید همیشه در صحنه باشیم، باید کودکان را از همین کودکی با آرمان‌های انقلاب آشنا کنیم تا زمانی که بزرگ شدند، بدانند برای استواری این نظام از چه گردنه‌های صعب‌العبوری عبور کرده‌ایم.

 

به عشق رهبرم آمده‌ام

علی ایمانی یکی از دانش‌آموزان بیرجندی در حالی که پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی را حمل می‌کند، می‌گوید: تنها چیزی که مرا به این مسیر کشانده عشق به رهبرم است و هر زمان که مقتدایم اراده کند پا در رکاب شان هستم. این نوجوان 17 ساله، بیان می‌کند: دولت‌های مستکبر آمریکا با پیروزی انقلاب اسلامی برای شکست این انقلاب از هیچ تلاشی فروگذار نکردند اما آن‌ها کور خوانده‌اند زیرا هوشیاری مردم ایران همواره توطئه‌های دشمن را خنثی کرده است.

 

توصیه نوجوان 17 ساله به مسئولان و مردم

وی با اشاره به اینکه مردم و مسئولان باید تاریخ را بخوانند و از آن درس بگیرند بر لزوم درس گرفتن از تاریخ تأکید کرد و گفت: با دانستن جنایات آمریکا علیه مردم کشور درک می‌کنیم که نباید هیچگاه به آنان اعتماد کنیم، بنابراین باید از تاریخ درس بگیریم و آن را برای آیندگان ترسیم کنیم. 

شرکت‌کنندگان در مسیر راهپیمایی با مشت‌های گره کرده، شعارهای کوبنده «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر آل سعود»، «هیهات من الذله»، «صلح و سازش با دشمن، فتنه استکباریست»، «جنایات آمریکا بر همگان عیان است»، «اعتماد به آمریکا اعتماد به شیطان است»، «ملت ما زدشمن واهمه‌ای ندارد، جز مرگ بر آمریکا زمزمه‌ای ندارد»، «جمهوری اسلامی چراغ پرفروغ است، حکومت آمریکا حکومت دروغ است»، «گفته چنین رهبر بیدار ما، هیچ اعتمادی نیست بر آمریکا» را سر دادند.

 

دسیسه‌های شیطانی دشمن تمامی ندارد

غفرانی یکی از دانشجویان بیرجندی نیز 13 آبان را یکی از روزهای استثنائی تاریخ دانست و در خصوص اهمیت این روز، گفت: 13 آبان به ما نشان داد دشمن همواره به دنبال توطئه و دسیسه‌های شیطانی است و در این راه از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند. وی با بیان اینکه تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط جوانان و نوجوانان این سرزمین به دنیا ثابت کرد که ملت ایران اجازه تجاوز به هیچ کشوری را نمی‌دهد، اعلام کرد: ابتکار جوانان انقلابی در تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در تهران به قدری تاثیرگذار بود که امام خمینی (ره) در توصیف این اقدام انقلابی از آن به عنوان «انقلاب دوم» یاد کردند.

 

مردم ایران از انقلاب شان دست نمی‌کشند

و نخواهند کشید

این دانشجوی رشته کامپیوتر به جنایت‌های آمریکا در منطقه اشاره کرد و گفت: آمریکای جنایتکار با به راه‌اندازی جنگ روانی، جنگ اقتصادی، تحریم و تهدید درصدد ناکارآمد نشان دادن نظام جمهوری اسلامی و ناامید کردن ملت ایران است اما غافل از این است که ملت ایران طی این چهل سال در هر شرایطی نشان دادند که از انقلاب شان دست نمی‌کشند و نخواهند کشید. غفرانی اضافه می‌کند: آمده‌ایم تا با شعارهای کوبنده خود علیه استکبار جهانی و آمریکای خون‌آشام بگوییم پس از گذشت 39 سال از انقلاب اسلامی هنوز انزجار از استکبار در قلب مردم ایران جاری است و این انزجار را برای آیندگان به ارمغان خواهیم گذاشت.پرچم‌های یا حسین(ع)، یا زهرا(س)، لبیک یا حسین(ع)، پارچه نوشته‌هایی در محکومیت سیاست‌های خصمانه آمریکا، پرچم سه رنگ ایران اسلامی، دست نوشته‌های «مرگ برآمریکا»، «مرگ بر آل سعود» در دست دانش‌آموزان و دانشجویان خودنمایی می‌کرد. به آتش کشیدن پرچم دولت‌های مستکبر و مستبد، اجرای سرود 313 نفری دانش‌آموزان، برپایی غرفه‌های نقاشی با مضمون استکبارستیزی از دیگر برنامه‌های مراسم 13 آبان در بیرجند بود.


گروه خبری : اخبار استان ، ایران و جهان
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/08/13 -- 18:49:23
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 97

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا