نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


دوشنبه 27 خرداد 1398
ش ی د س چ پ ج
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
13. شوال 1440
2019 Jun 17

 

 

 

مشاهده کامل خبر
خراسان جنوبی میزبان مسابقات والیبال دختران در المپیاد کشوری      

سیده الهام حسینی - همزمان با انتشار خبر برگزاری «المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور» از 30 آبان تا 10 آذر در رنج سنی 12 تا 15 سال، بسیاری از استان ها خود را برای حضور پررنگ در این رویداد آماده می کنند. این المپیاد که با هدف شناسایی ورزشکاران نخبه جهت شرکت در المپیک و بازی های آسیایی برگزار می شود، فرصت بسیار خوبی را برای مطرح شدن و بالابردن سطح قهرمانی هر استان فراهم کرده است. در راستای این برنامه خراسان جنوبی، میزبان مسابقات کشوری والیبال دختران شده است. از طرفی برگزاری المپیادهای استانی برای ایجاد آمادگی و انتخاب تیم برتر جهت اعزام به مسابقات کشوری، بزرگترین رویداد ورزشی استان شناخته می شود که هیئت های استان و شهرستان نباید از آن غافل شوند.

در همین راستا صبح پنجشنبه نشست خبری مدیرکل ورزش و جوانان استان با محوریت تشریح برنامه های المپیاد ورزشی نخبگان و استعدادهای برتر برگزار شد. مهران سرپرست، رسانه را پل ارتباطی بین مخاطب و اداره کل ورزش و جوانان خواند و ادامه داد: بخش عمده ای از توفیقات به دست آمده در عرصه ورزش، حاصل تلاش رسانه هاست. وی با اشاره به این که ساختار این اداره کل متفاوت با سایر دستگاه های اجرایی است، اضافه کرد: جنس کار در این نهاد، تابع زمان، مکان و قشر خاصی نیست و باید برای تمام اقشار، در تمام نقاط استان اعم از شهر و روستا و در تمام ساعات شبانه روز، برنامه و ایده داشته باشیم. مدیرکل ورزش و جوانان با تاکید بر این که برای رسیدن به موفقیت و ایجاد درک صحیح در حوزه های مختلف مدیریت، باید داخل سیستم نیز متوجه فلسفه کار شوند، خاطرنشان کرد: همین موضوع موجب شده تا رسانه ها، بخش خصوصی، مردم و سازمان های مردم نهاد را از خودمان بدانیم و برخی کارها را به آن ها واگذار کنیم. سرپرست، با اعتقاد بر این که در ورزش، همه روی آن نظر دارند و مهم است که ما در سازمان با همه جنس آدم، سازمان، گفتار و تفکر تعامل داشته باشیم، یادآورشد: وقتی ماموریت ها به خوبی درک شود، شاهد مشکل در اعضا نخواهیم بود. برای مثال، در حوزه سرمایه گذاری، کارشناس درک کرده که اگر فردی خواست مبلغ اندکی را سرمایه گذاری کند، باید از این فرصت به نحو شایسته استفاده شود.

توزیع متوازن فرصت ها برای افزایش مشارکت مردمی

وی افزود: یکی از سیاست های اساسی این اداره کل توزیع متوازن منابع موجود از جمله منابع مالی، مادی و فرصت هایی برای شرکت در مسابقات است. به گفته وی عکس این سیاست موجب می شود بخش قابل توجهی از منابع انسانی مستعد را از دست بدهیم. هر چند که تاکنون امکانات ورزشی به خوبی در استان توزیع نشده و شاهد هستیم که چند شهرستان دچار مشکل شده اند. اگر فرصت ها نیز به خوبی توزیع نشود، میزان مشارکت مردمی کمتر می شود. مدیر کل ورزش و جوانان، از رسانه های استان، خواستار انعکاس سوءمدیریت ها، حق خوری ها و بداخلاقی ها شد و گفت: تلاش می کنیم این موارد را از بین ببریم و رسانه در این امر با انتقال انتظارات مردم، ما را همراهی کند.

سیاست ما، سیاست برنامه محور است

سرپرست در ادامه، با تاکید بر این که باید به مخاطبان خود به ویژه در حوزه سازمانی مانند هیئت ورزشی و سمن ها اعلام کنیم که سیاست ما، سیاست برنامه محور است، اضافه کرد: برای مدیریت منابع موجود و استفاده از ظرفیت ها ، باید از این روش استفاده کنیم. به گفته وی بر خلاف این که امسال در چندین رشته همچون فوتبال، فوتسال، هندبال و والیبال تیم برای لیگ آماده کرده ایم تا در صحنه کشور حضور داشته باشیم، باز هم در حوزه مشارکت بخش خصوصی در قهرمانی دچار مشکل هستیم. وی ابراز امیدواری کرد: در سال های آتی و در سایه برنامه، تیم های شرکت کننده در لیگ را تقویت کنیم تا در جایگاهی بهتر قرار بگیرند. مدیر کل ورزش و جوانان، از ارتقای سطح عملکرد ورزش نسبت به چندین سال گذشته خبر داد و افزود: با این حال از خراسان جنوبی نماینده ای در لیگ های برتر کشور نداریم و میزان مشارکت مردم در این موارد بسیار اهمیت دارد، زیرا به دنبال حفظ و ارتقای غرور و عزت استان در کشور هستیم.

برنامه کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی برای تمام مناطق محروم و مرزی استان

سرپرست با بیان این که طی سال تقریبا 15 برنامه ملی و مذهبی را در استان به اجرا در می آوریم، یادآور شد: امسال برای رسیدن به کیفیت در برنامه ها، چهارچوبی استاندارد را براساس فلسفه مناسبت تعریف کرده ایم و از سال آینده شاهد تغییراتی خواهیم بود. وی از آماده شدن برنامه کنترل کاهش آسیب های اجتماعی خبر داد و گفت: در این برنامه تمام مناطق محروم و مرزی به صورت جامع دیده شده و با تخصیص اعتبار به اجرا در خواهد آمد. به گفته وی 2 هزار و 742 برنامه در این قالب دیده شده که تعدادی عمومی در همه شهرها و تعدادی ویژه مناطق مرزی و حاشیه نشینان است. مدیر کل ورزش و جوانان از بازبینی شرح وظایف قسمت های مختلف سازمان و به روز رسانی کمیته ها و کمیسیون های درون سازمانی سخن گفت و ادامه داد: یکی از اصلی ترین موارد در حوزه ورزش، تبیین وضع موجود هیئات ورزشی است که مباحثی همچون مالی، اداری، تشکیلات اداری، برنامه برای سال 97، عملکرد 95-96، ارزیابی هیئت ها و تقویم ورزشی سال 97 در آن دیده شده است. سرپرست با تاکید بر این که باید تمام 300 هیئت ورزشی فعال در سطح استان، تقویم ورزشی داشته باشند، خاطرنشان کرد: باید از برنامه، سیستم و چهارچوب هیئت مطلع باشیم.

مراحل پایانی تنظیم سند توسعه ورزش استان

وی با اشاره به این که تنظیم سند توسعه ورزش استان در مراحل پایانی است، اضافه کرد: این سند با 11 برش شهرستانی، برنامه ای جامع و کامل در همه حوزه ها و به صورت کاملا کاربردی تا سال 1400 را ارائه می دهد. مدیرکل ورزش و جوانان با بیان این که اجرای این برنامه دارای دو بخش شهرستان ها و هیئت شهرستانی و استان است، عنوان کرد: برنامه سفر و حضور در شهرستان ها را به صورت جدی دنبال می کنیم و تاکنون این برنامه در طبس، خوسف، نهبندان، قائن و سرایان به اجرا در آمده است، مهم تر این که در این سفرها بخش قابل توجهی از مشکلات شهرستان ها حل می شود. سرپرست دیگر برنامه خود را برگزاری جلسات هفتگی با روسای هیئت های استانی و شهرستانی و با حضور اصحاب رسانه عنوان کرد و افزود: قرار است بدون تعارف با روسای هیئت ها صحبت کنیم زیرا که با سیستم مدیریتی تعارف و شعار به نتیجه ای نخواهیم رسید.

واگذاری سالن های مرکز استان به هیئت های شهرستان

وی در ادامه به پروژه های مهمی که قرار است به مرحله بهره برداری و اجرا برسند، اشاره کرد و گفت: افتتاح دفتر جدید هیئت ورزشی در این هفته، بهره برداری از سالن بنیاد مستضعفان با 6 میلیارد  و 500 میلیون اعتبار به عنوان مرکز آماده سازی هیئت ها، افتتاح سالن 2 هزار و 500 نفری بیرجند صرفا مخصوص برگزاری مسابقات کشوری، بهره برداری از خوابگاه ورزشکاران در مجموعه غدیر تا ماه آینده و افتتاح سالن جلسات مخصوص هیئت ورزشی جزو پروژه های آتی است. به گفته وی، 53 پروژه فعال خیرساز، 30 پروژه چمن مصنوعی با کمک بنیاد مستضعفان برای سال 97-98 و پروژه های عمرانی ملی و استانی متعدد دیگر نیز جزو برنامه های این اداره کل است. مدیر کل ورزش و جوانان از وضع خوب اعتبارات سال 97 نسبت به سال های گذشته خبر داد و بیان کرد: از دو هفته آینده کار تزریق اعتبار را شروع خواهیم کرد. سرپرست با اشاره به این که حدود 10 پروژه در دهه فجر افتتاح خواهد شد، عنوان کرد: به زودی 131 مکان ورزشی برای بهره برداری مجدد با اولویت هیئت ورزشی، تعیین تکلیف خواهند شد و قصد داریم هر سالن را به یک هیئت ورزشی شهرستانی واگذار کنیم و آن هیئت را مکلف خواهیم کرد که حداقل برنامه تمرینی 4 هیئت را برنامه ریزی و مدیریت کند تا به این صورت تمامی هیئت ها از امکانات اماکن ورزشی شهرستان ها عادلانه برخوردار شوند. وی با تاکید بر این که امسال اعتبار هیئت های شهرستانی را مستقیم به شهرستان ها واریز می کنیم، اضافه کرد: سالن های مرکز استان نیز مستقیم به هیئت های ورزشی بیرجند داده می شود تا هیئت های استانی از حالت سالن داری و کلاس داری کنونی خارج شوند و به اهداف کلان شان بپردازند.

افتخار و هدف، افزایش تعداد ورزشکاران است

مدیرکل ورزش و جوانان با بیان این که تمامی اقدامات انجام شده هدف و افتخار نیست، تصریح کرد: بلکه افتخار ما افزایش تعداد ورزشکاران سازمان یافته، باشگاه های ورزشی سطح بالا و مشارکت مردمی است، همان طور که تاکنون 20 درصد به تعداد ورزشکاران افزوده شده است. سرپرست با اشاره به این که هدف اصلی ما افزایش تعداد ورزشکاران در سطح قهرمانی است، خاطرنشان کرد: در همین راستا طرح جامع ارائه مشاوره به سنین پایه در دستور کار قرار گرفته است تا برداشتی از افراد به عنوان استعدادهای اولیه داشته و پس از آن با گرفتن تست های ورزشی زیرنظر مربیان حرفه ای

جامعه مخاطب برجسته ای را استخراج کنیم.

افتتاح 100 خانه ورزش روستایی در سال جاری

مدیرکل ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنانش ، به المپیاد نخبگان و استعدادهای برتر ورزشی کشور با هدف تامین نیروی انسانی برای المپیک ها و بازی های آسیایی اشاره کرد و افزود: این مسابقات از 30 آبان تا 10 آذر با شرکت 31 استان انجام خواهد شد و اکثر استان ها در میزبانی دخیل هستند، در همین راستا خراسان جنوبی میزبان مسابقات والیبال دختران شده است. سرپرست از برگزاری المپیاد خانه های ورزش روستایی نیز خبر داد و عنوان کرد: 286 خانه ورزش روستایی در استان داریم و امسال بالای 100 خانه ورزش روستایی دیگر را افتتاح خواهیم کرد. در همین راستا میزبانی مسابقات کشوری هفت سنگ را، خراسان جنوبی قبول کرده است. وی با بیان این که برای رسیدن به توفیقات در مسابقات کشوری، باید از وضع موجود بهترین استفاده را کرد، ادامه داد: ستاد استانی به مدیریت استاندار و ستادهای شهرستانی با 15 کمیته، فعال شده اند. همچنین مسابقات متعدد شهرستانی برگزار خواهند شد تا همه جوان ها فرصت شرکت داشته باشند، پس از آن المپیاد درون استانی خواهد بود تا تیم منتخب استان برای اعزام به المپیاد کشوری مشخص شود. به گفته وی مسابقات برای حدود 50 رشته ورزشی خواهد بود و همه شهرستان ها در میزبانی دخیل هستند.


گروه خبری : اخبار استان ، ایران و جهان
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/07/20 -- 18:52:16
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 112

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا