نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


سه شنبه 4 تير 1398
ش ی د س چ پ ج
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
21. شوال 1440
2019 Jun 25

 

 

 

مشاهده کامل خبر
افزایش خلاقیت و پرورش استعداد در قالب بازی و سرگرمی      

روز گذشته در مراسم افتتاح باشگاه خلاقیت و پرورش استعداد خوارزمی؛ رزقی، مدیر عامل این مجموعه  با خبرنگار ما گفت و گو کردکه به شرح ذیل است:

در مورد باشگاه خلاقیت و پرورش استعداد خوارزمی  توضیحاتی بفرمایید و این باشگاه چه هدفی را دنبال می کند؟

خوارزمی همیشه دغدغه رشد و پرورش کودکان و نوجوانان شهر و استان را داشته و بنده نیز طی دوران تحصیل و بعد از آن در هر کارگاه، سمینار، همایش و یا هر جایی که شرکت کردم دغدغه نخستم ارائه بهترین خدمات آموزشی به هموطنانم، مخصوصا همشهری هایم بوده و هست و خواهد بود. از آنجایی که امروزه علم روانشناسی و آموزش در تمام جهان به گونه ای رشد کرده که اخذ خدمات روانشناسی و مشاوره جزو جدایی ناپذیر سبد خانوار در کشورهای پیشرفته به حساب می آید. خوارزمی هم به عنوان یک موسسه بین المللی با استفاده از مباحث روانشناسی آموزش و با یاری گروه تخصصی که با این مرکز همکاری تنگاتنگی دارند، مرکزی را برای زبان آموزان خوارزمی فراهم کرده تا بتوانند در فضایی خارج از کلاس در آن به تفریح و آموزش بپردازند و زبان انگلیسی را زندگی کنند.

می توان بیشتر توضیح دهید که انگلیسی را زندگی کنند، یعنی چی؟

در سراسر کشور همکاران بسیاری هستند که زبان را در آموزشگاه های زبان ارائه می کنند، اما زبان آموزان تنها در کلاس ها به استفاده از زبان می پردازند که در حقیقت با در نظر گرفتن تعداد زبان آموز، زمان برگزاری کلاس و نحوه تدریس مدرس به طور میانگین در هر جلسه بیش از دو تا سه دقیقه، زمان بیشتری در اختیار داوطلب برای استفاده از آموخته ها قرار نخواهد گرفت و آزمون های سنجش علمی اغلب کتبی برگزار می گردند. اما در موسسه بین المللی خوارزمی همه زبان آموزان طی ترم جلساتی با عنوان گفت و شنود دارند که در این جلسه مطلبی را مورد بررسی و کنکاش قرار می دهند و به عنوان تکلیف پایان دوره بایستی سخنرانی کوتاهی ارائه نمایند که این فعالیت امکان مکالمه و کاربرد کلامی زبان را برای آنان بالا می برد.

باشگاه خوارزمی در اینجا چه نقشی را ایفا می کند؟

حقیقت امر این است که کارشناسان و تیم تحقیقاتی ما چندین سال قبل اعلام کردند که نیازهای کلاسی بر عنوان های درسی استوار است و به دلیل برنامه ریزی فشرده آموزشی هنگامی که زبان آموزان درس را تمام می کنند و به سراغ مطلب و درس جدید می روند کمتر از مفاهیم و عنوان درس های قبلی به صورت کاربردی استفاده می کنند به همین دلیل تیم خوارزمی طرحی را تحت عنوان دهکده زبان خوارزمی ارائه کرد تا در آن مکان خاص همه زبان آموزان بتوانند آموخته های خود را به صورت کاربردی استفاده نمایند که این پروژه طی یک فازبندی و برنامه ریزی دقیق برای برنامه طولانی مدت طراحی و ثبت شد،فعلا با فاز یک این پروژه در خدمت مخاطبین هستیم، بدین صورت که همه زبان آموزان 3 سال به بالا جلساتی را تحت عنوان خلاقیت در برنامه کلاسی خود دارند که به همراه استاد مربوطه در باشگاه حاضر می شوند و نحوه استفاده از ابزارهایی که برایشان تهیه شده را فرا می گیرند و پس از آن اقدام به استفاده از زبان انگلیسی در راستای پرورش ذهن و خلاقیت خود می کنند، بنابراین انگلیسی را بیشتر از زمان کلاسی در فضایی متفاوت تجربه می کنند و زمان های غیر از کلاس نیز با دردست داشتن کارت عضویت به همراه دوستان و خانواده می توانند از این محیط بهره ببرند که باز هم مجبور به استفاده از زبان انگلیسی خواهند بود.

اما اگر دوستان و خانواده قادر به تکلم انگلیسی نباشند چه می شود؟

در این صورت زبان آموز خوارزمی زحمت ترجمه و برطرف کردن نیاز آنها را به عهده خواهد گرفت و آنها نیز با این نیاز روبرو می شوند که بایستی برای یادگیری زبان اقدامی موثر انجام دهند.

 باشگاه چه محدوده سنی را در بر می گیرد و می تواند خدمات ارائه نماید؟

حقیقت امر این است محدودیت سنی نداریم و از کودکان سه ساله تا نوجوانان و جوانان به همراه والدین محترمشان 

می توانند از همه امکانات بهره برداری کنند. 

پرورش استعداد، چه جایگاهی در این مرکز دارد؟

یکی از اصول اولیه ثبت نام در خوارزمی تشکیل پرونده تحصیلی است که همه شرکت کنندگان از بدو ورود به خوارزمی برای شرکت در هر دوره ای اعم از خانه زبان کودک، کلاس های زبان کودک و نوجوان، دوره های تخصصی و کارشناسی ارشد و دکتری، آزمون های بین المللی

IELTS,TOEFL,MSRT,EPT,TOLIMO  FCE,CPE,CAE، کلاس های محاسبات ذهنی (چرتکه)، کلاس های تقویتی و کنکور، دوره های فنی حرفه ای، دوره های ICDL و هر دوره و کلاسی که در این مرکز برگزار می گردد، فرم سنجش استعداد و مشاوره تحصیلی را تکمیل می کنند، پس از تکمیل آن در آزمون های سنجش استعداد و 9 هوش گاردنر و سبک یادگیری شرکت می کنند که کارنامه های آن در پرونده پرسنلی ثبت نام شدگان قرار می گیرد و کارشناسان ما طی فرآیندی که در استاندارد آموزش آکادمی خوارزمی مندرج شده روند کشف و پرورش استعداد را پیگیری می کنند و طی کارگاه های عملی که به صورت بازی و سرگرمی طراحی شده برای کودکان و نوجوانان به رشد و شکوفایی هوش، خلاقیت و پرورش استعداد می پردازند و بزرگسالان هم با نتایجی که به دست می آورند طی فرآیندی به سبک یادگیری خود آگاه می گردند و در جلسات مشاوره و برنامه ریزی با متخصصان می توانند طی فعالیت های ذهنی و تکنیک های علمی سرعت مطالعه و یادگیری خود را افزایش دهند که همه این فرآیندها به گونه ای به باشگاه خوارزمی مربوط می گردد. 

بنابراین خوارزمی تنها خدمات آموزش زبان ارائه نمی کند

بلکه خدمات بسیاری را برای مخاطبین خود به ارمغان آورده است 

به قول فردریش نیچه «هر آنجا که درخت آگاهی برافراشته باشد بهشت برین است» هدف ما برافراشتن درخت آگاهی و افزایش سرانه مطالعه و ارائه بهترین خدمات آموزشی است. ما به کار خود ایمان داریم و امیدوار هم هستیم که مخاطبین ما هم به خود این ایمان را داشته باشند که با افزایش توان خویش جامعه و آینده ای بهتر را رقم خواهند زد.

 هزینه های شرکت در این مجموعه باشگاه خلاقیت برای عموم چگونه است؟

قصد ما انجام پروژه بزرگتر است که تنها فاز نخست آن راه اندازی شده است و با توجه به فضای کم و امکانات محدود متاسفانه مجبور شدیم خدمات این باشگاه را مخصوص افرادی که در خوارزمی مشغول به تحصیل هستند قرار دهیم، در واقع باشگاه فضایی متفاوت و مکمل آموزش ها و کلاس هایی است که در مجموعه خوارزمی در حال برگزاری می باشند، بنابراین بازدید برای عموم فعلا امکان پذیر نخواهد بود و تنها دلیلش نبود فضای مناسب برای پذیرایی از جمعیت بیشتر است مگر اینکه عضو خوارزمی و در کلاس های ما مشغول به تحصیل باشند. البته امیدوارم در آینده ای نزدیک، بتوانیم ترتیبی اتخاذ کنیم که ظرفیت پذیرش باشگاه را چندین برابر کنیم.

بنابراین هدف شما از تاسیس این باشگاه ایجاد فضایی برای مکالمه کاربردی انگلیسی شاگردان خوارزمی و پرورش استعداد و خلاقیت آنهاست

خیر، این ظاهر آن چیزی است که مخاطبین و اولیا تصور 

می کنند اما در اصل تفکر بنیادی تاسیس باشگاه سرچشمه دیگری دارد که استفاده از زبان انگلیسی تنها بخشی کوچک از آن است. در دنیای امروز خلاقیت، نو آوری، تکنولوژی، علم، بینش، مهارت و تجربه حلقه های یک زنجیرند تا مدال کارآفرینی را زینت بخشند، از این رو ساز و کار نخستین این مدل آموزشی فرآیندی است برای تربیت کارآفرین های آینده. اجازه بدهید که جزئیات رو توضیح ندهم و مباحث آموزشی و فرآیند تکمیلی آن را برای اجرای بهتر و عمل به جای شعار محفوظ نگه دارم.


گروه خبری : اخبار استان ، ایران و جهان
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/07/18 -- 19:15:27
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 1085

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا