نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


سه شنبه 4 تير 1398
ش ی د س چ پ ج
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
21. شوال 1440
2019 Jun 25

 

 

 

مشاهده کامل خبر
سازمان بیمه سلامت از رشد هزینه های مازاد جلوگیری کرد      

امین جم - جلسه گردهمایی روابط عمومی های دستگاه های اجرایی استان صبح دیروز با حضور سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری به میزبانی اداره کل بیمه سلامت استان برگزار شد. سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری در این جلسه عنوان کرد: شرایط جنگ اقتصادی تمام عیار و در کنار آن جنگ روانی و رسانه ای ایجاب می کند که انتقال اطلاعات به درستی صورت گیرد تا رسانه های معاند فرصت شایعه سازی نداشته باشند. عباسعلی ملکی بر تعامل جدی روابط عمومی با رسانه تاکید کرد و ادامه داد: تعامل روابط عمومی با رسانه ها باید تنگاتنگ و مستمر باشد، به ویژه در شرایطی که غول های رسانه ای جهان در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی علیه نظام متحد شده اند، لذا نیاز است دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران در 40 سال گذشته به درستی منتقل شود.

دستاوردهای 40 ساله نظام باید در اختیار رسانه ها و مردم قرار گیرد

وی عنوان کرد: دستاوردهای نهادهای اجرایی در 40 سال از عمر انقلاب توسط روابط عمومی ها باید به صورت مستمر در اختیار رسانه ها قرار گیرد تا مردم از این خدمات مطلع شوند. سرپرست اداره کل روابط عمومی استانداری ادامه داد: عملکرد میز خدمت نیز با توجه به تاکید شخص استاندار به صورت مستمر پایش می شود و دستگاه های ضعیف به وزارتخانه ها معرفی و دستگاه هایی که عملکرد مثبت داشته باشند در شورای اداری تقدیر می شوند. ملکی با بیان اینکه 2 در هزار اعتبارات جاری دستگاه های اجرایی در اختیار روابط عمومی قرار می گیرد، تصریح کرد: با این اعتبارات فعالیت روابط عمومی ها بیشتر نمود پیدا می کند که باید مدیران در تخصیص آن جدی تر وارد عمل شوند. وی با اشاره به فعال شدن شورای هماهنگی روابط عمومی های استان بیان کرد: دوره های آموزشی تخصصی موردنیاز روابط عمومی ها در دستگاه های اجرایی احصا می شود.

سرمایه گذاری آموزشی برای روابط عمومی در کوتاه مدت برگشت پذیر است

سرپرست اداره کل روابط عمومی استانداری با بیان اینکه سرمایه گذاری آموزشی برای روابط عمومی در کوتاه مدت برگشت پذیر است، افزود: پس از احصای دوره های موردنیاز با هدف کارایی و بهبود جایگاه روابط عمومی، آموزش های جدید ارائه خواهد شد. وی همدلی را رکن اساسی در انجام امور دانست و اظهار کرد: مسیرهای قبلی برای ارتقای جایگاه روابط عمومی با سرعت بیشتر پیش می رود و از نظرات و ایده های صاحبنظران و فعالان این حوزه بهره می گیریم. 

باید به نقش روابط عمومی ها بیشتر اهمیت داده شود

مدیرکل بیمه سلامت استان نیز در این جلسه اظهار کرد: گردهمایی مسئولان روابط عمومی دستگاه های اجرایی از درخواست های اداره کل بیمه سلامت بود. علی اربابی با اشاره به اهمیت روابط عمومی‌ها در ادارات، افزود: متاسفانه روابط عمومی در ادارات جایگاه خوبی ندارد که باید به نقش آن بیشتر اهمیت داده شود. وی بیان کرد: در چارت سازمانی روابط عمومی زیرمحموعه مدیریت است و این امر بیانگر جایگاه روابط عمومی در تنویر افکار عمومی است. یکی از وظایف روابط عمومی ارائه نظرات جامعه به مدیر و سیاست گذاری و برنامه ریزی در جهت این است که چه اقدام پیشگیرانه یا به موقعی جهت اجرای برنامه های سازمانی انجام دهیم. مدیرکل بیمه سلامت با بیان اینکه حداقل چیزی که باید مدیر به آن ملزم باشد، این است که روابط عمومی عضو لاینفک جلسات مدیریتی باشد، ادامه داد: نظر روابط عمومی باید در خصوص مواردی که به مردم برمی گردد و خروجی سازمانی دارد، گرفته شود.

 85 درصد جمعیتی که با بیمه سلامت ارتباط دارند وجهی برای بیمه پرداخت نمی‌کنند

اربابی افزود: 85 درصد جمعیتی که با بیمه سلامت ارتباط دارند وجهی برای بیمه پرداخت نمی‌کنند، بلکه این هزینه توسط دولت تامین می‌شود. وی اظهار کرد: مطالبات بیمارستان‌های دانشگاهی فروردین‌ و اردیبهشت ماه جاری به صورت کامل پرداخت شده و مطالبات ماه‌های خرداد و تیر نیز پرداخت شده است. 

عمده بیمه شدگان ما مربوط به صندوق بیمه روستاییان هستند

وی با بیان اینکه 472 هزار و 500 نفر در استان عضو بیمه سلامت هستند، تصریح کرد: بالغ بر 170 میلیارد تومان برای جامعه بیمه شده خود در استان هزینه می کنیم که رقم ویژه ای است. وی افزود: عمده بیمه شدگان ما مربوط به صندوق بیمه روستاییان هستند که حدود 370 هزار نفر در این صندوق در استان عضو هستند. مدیرکل بیمه سلامت استان با بیان اینکه تامین هزینه های

 درمان از وظایف دولت  هاست، یادآور شد: کنترل، نظارت و استفاده بهینه از این هزینه  ها و اطمینان از اینکه این هزینه به جا و درست استفاده شود، از وظایف بیمه سلامت است. 

توانستیم از رشد هزینه های مازاد جلوگیری کنیم

اربابی با بیان اینکه تلاش ما این است مردم به قدر کفایت خدمات بگیرند و از مصرف مازاد جلوگیری شود، عنوان کرد: ما توانستیم سال گذشته و امسال از رشد این هزینه ها جلوگیری کنیم. این درحالی است که با افزایش خدمات و رشد هزینه ها این مهم اتفاق افتاد و توانستیم از رشد هزینه ها جلوگیری کنیم که اتفاق ویژه ای است. وی افزود: برای اینکه مردم به قدر کفایت خدمات بگیرند، از خدمات مازاد کم کردیم و این مهم طی تفاهم با پزشکان و همکاری دانشگاه علوم پزشکی و جامعه پزشکی و نه با اقدامات انقباضی و محروم کردن مردم از خدمات صورت گرفته است.

امیدواریم با تخصیص به موقع اعتبارات بتوانیم به ارتقا و بهبود خدمات برسیم

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی با بیان اینکه مجموع این اقدامات  باعث شد در سال ۹۷ بتوانیم پرداخت به موقع و خوبی را به موسسه های طرف قرارداد داشته باشیم، اظهار کرد: مطالبات تا تیر پرداخت شده است و پرونده یک ماه دست ماست. امیدواریم با تخصیص اعتبارات خوب و به موقع و همچنین زحماتی که عزیزان ما در سازمان می کشند، بتوانیم این روند را ادامه داده و به ارتقا و بهبود خدمات برسیم که در نهایت منافعش برای مردم است.


گروه خبری : اخبار استان ، ایران و جهان
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/07/09 -- 19:33:16
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 1497

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا