نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


پنجشنبه 27 تير 1398
ش ی د س چ پ ج
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
15. ذي‌القعده 1440
2019 Jul 18

 

 

 

مشاهده کامل خبر
لزوم نهادینه شدن مقبولیت اجتماعی بهبودیافتگان در جامعه      

کاری- روز گذشته علی زندی، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان  در بازدید از مرکز ترک اعتیاد بهشت پنهان اظهار کرد: خانواده مهمترین و پررنگ ترین  رکن در سلامت روحی و جسمی فرزندان است. وی ضمن تاکید نقش  موثر خانواده و دوستان در گرایش به مواد مخدر افزود: پیشنهاد مصرف مواد ارتباط مستقیمی با  ارضای حس کنجکاوی، کمبود اوقات فراغت و بی توجهی خانواده به فرزندان دارد.

 

63 درصد جمعیت معتادان را

 شاغلان تشکیل می دهند

وی با بیان اینکه برخلاف تصور عموم که بیکاری را علت مهم اعتیاد می دانند، تاکید کرد: آمارها حاکی از آن است که 63 درصد جمعیت معتادان را شاغلان تشکیل می دهند.دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اینکه در استان  86 مرکز درمان ترک اعتیاد فعال است، خاطر نشان کرد: اکنون 13 هزار و 700 نفر در این مراکز از خدمات درمانی استفاده می‌کنند. زندی تاکید کرد: از توفیقات بزرگ استان این است که بیش از 80 درصد از مراکز ترک اعتیاد توسط مردم و سازمان‌های مردم نهاد مدیریت می‌شود.

 

در بهترین حالت تنها 20 درصد معتادان پایدار می مانند

به گفته وی در بهترین وضع تنها  20 درصد معتادان  پایدار و پاک باقی می مانند  و80 درصد معتادان پس از ترک دچار لغزش مجدد می شوند.وی  نهادینه شدن مقبولیت اجتماعی بهبودیافتگان نزد مردم و مسئولان را لازم دانست و خاطر نشان کرد: این یک آسیب جدی است که تا محقق نشود نخواهیم توانست موفق شویم. وی تاکید کرد:  باید نگاه جامعه به آنان تغییر کند والا اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر دچار چالش جدی می‌شود.وی ادامه داد: هیچ نهاد دولتی و دستگاه اجرایی به تنهایی نمی‌تواند در حوزه مواد مخدر فعالیت کند.دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با ابراز خرسندی از اینکه آهنگ ورود خیران به حوزه مبارزه با مواد مخدر نواخته شده، گفت: باید کمک شود تا ورود خیران به این عرصه  و مبارزه با پدیده شوم اعتیاد را پررنگ‌تر کنیم.

راه اندازی مرکز حرفه آموزی و

 اشتغال زنان بهبود یافته  

زندی، اشتغال  را یکی از مشکلات و حلقه‌های مفقوده بعد از درمان معتادان  دانست و افزود:  مرکز حرفه آموزی و اشتغال در مرکز درمان زنان استان به صورت پایلوت راه اندازی می‌شود تا زنان بهبودیافته و معتادی که در سابق شغلی داشته اند و  یا مستعد برای حرفه‌ آموزی هستند به این مرکز بیایند و مشغول شوند.زندی یادآور شد: در جلسه شورای مبارزه با موادمخدر مقرر شده است تا برای الگوگیری در خراسان جنوبی از دکتر علیرضا نبی (کارآفرین برتر مشهدی که برای معتادان بهبودیافته اشتغال ایجاد کرده) دعوت شود و در استان ما هم این برنامه پیگیری شود. 

وام اشتغال برای معتادان که بیشتر

 از 6 ماه پاک بمانند

اعظم احمدی شادمهری، معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی استان هم در این بازدید  عنوان کرد: بهزیستی استان دارای 15 مرکز درمان سرپایی، هفت کمپ ترک اعتیاد، یک مرکز اقامتی بلندمدت (TC)، چهار مرکز کاهش آسیب و یک مرکز سرپناه شبانه روزی می باشد. وی با بیان اینکه سال گذشته 5 هزار و 672 نفر از خدمات این مراکز استفاده کرده اند، ادامه داد: به این افراد 873 میلیون تومان در سال 96 کمک هزینه درمان پرداخت شد. وی خاطر نشان کرد: برای استفاده از این فرصت های شغلی گذراندن دوره درمان 6 ماهه است و ادامه داد: حمایت های دیگری نیز پس از خروج معتادان از مراکز وجود دارد و افرادی که بعد از 6 ماه ترک پاک بمانند، می توانند از وام های اشتغالزایی استفاده کنند.لازم به ذکر است که جمعیت خراسان جنوبی بر اساس سرشماری آبان ماه 1395، 769هزار نفر اعلام شده و طبق آمار، این استان حدود 19 هزار معتاد دارد که 16 هزار مرد و بقیه زن هستند. مراکز درمان اعتیاد در نقاط گوناگون استان تمرکز دارند اما کمپ ترک اعتیاد فقط در شهرستان های قاین، بیرجند، سرایان و فردوس فعال است.احمدی درباره مناطق مرزی که بیشتر در معرض آسیب اعتیاد هستند،  یادآور شد: راه اندازی کمپ ترک اعتیاد در این مناطق بسته به نحوه تقاضا دارد و باید بخش خصوصی وارد عمل شود.

 

تسهیلات قرض الحسنه بین 5 تا 20 میلیون تومان برای معتادان بهبود یافته

وی با اشاره به اینکه  سال گذشته به  85 بهبود یافته تسهیلات پرداخت شده است، ادامه داد: این تسهیلات قرض الحسنه از 5 تا 20 میلیون تومان متغیر است.معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی استان به فعالیت یک مرکز اقامتی بلند مدت در استان خبر داد و افزود: امسال در کنار این مرکز کارگاه های اشتغال زایی نیز ایجاد می شود و معتادان بهبود یافته می توانند ضمن اینکه در مرکز TC دوره های درمان را کامل تر می کنند در کارگاه های اشتغال مشغول کار شوند.


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/04/05 -- 19:53:38
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 109

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا