نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


پنجشنبه 27 تير 1398
ش ی د س چ پ ج
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
15. ذي‌القعده 1440
2019 Jul 18

 

 

 

مشاهده کامل خبر
نگاه ویژه وزارت جهاد کشاورزی به طرح های گیاهان دارویی استان      

حسینی- معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت از رایزنی با شرکت های سرمایه گذاری برای صنعتی کردن گیاهان دارویی خبر داد و عنوان کرد: استان هایی مانند خراسان جنوبی، یزد، کرمان، اصفهان و خراسان رضوی که گرفتار کم آبی شدیدتری هستند، در این طرح ها از اولویت برخوردارند.

ظهر دیروز نشست خبری معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت در حاشیه مراسم تقدیر از تولیدکنندگان برتر بخش کشاورزی برگزار شد. کشاورز درباره اقدامات انجام شده برای تغییر الگوی کشت و استفاده از محصولات کم آب بر، بیان کرد: طی 3 سال گذشته مطالعات پایه ای بر مبنای خاک و اقلیم مناطق مختلف انجام و مشخص شده که محصولات در هر قسمت از کشور با محدودیت کم، زیاد یا بدون محدودیت هستند. وی با اشاره به این که سنتز ملی طرح (مطالعات پژوهشی) تا 4 هفته دیگر تمام شده است، ادامه داد: سنتز استانی آن به تدریج به کمک استان ها انجام خواهد شد. به گفته وی نوع و میزان کشت محصولات کشاورزی در افق 1400 تا 1405 نیز در کشور مشخصص شده است. معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت با تاکید بر این که وزارتخانه با توجه به مسئله آب و اشتغال در طرح های گیاهان دارویی ابتدا مجری تعیین می کند، خاطرنشان کرد: اکنون مجری تعیین شده و یکی از اولویت های تسهیلات دهی بانک کشاورزی طرح های گیاهان دارویی با منابعی ارزان تر است. کشاورز بر صنعتی کردن این بخش برای تجاری سازی تاکید کرد و افزود: در همین راستا با شرکت های سرمایه گذاری برای صنعتی کردن و استفاده های دارویی رایزنی انجام شده است. وی یادآور شد: استان هایی مانند خراسان جنوبی، یزد، کرمان، اصفهان و خراسان رضوی که گرفتار کم آبی شدیدتری هستند، در این طرح ها از اولویت برخوردارند.

هر چه بیشتر اعتبارجذب شود، می توانیم سهم  بیشتری به این استان بدهیم

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت همچنین از تخصیص اعتبارات ارزان قیمت به کسانی که دارای بانک نشاء گیاهی هستند خبر داد و گفت: به نشاءکارها یارانه داده می شود، همچنین کشت های نشائی اولویت پروژه های آب و خاک است. وی خاطرنشان کرد: در همین راستا چند دستگاه کشت نشاء با یارانه به استان داده شده است.کشاورز درباره اعتبارات مکانیزاسیون نیز عنوان کرد: در برنامه سال 92  اعتباراتی از جمله 750 میلیارد تومان، 5 هزار میلیارد تومان و 5 هزار و 200 میلیارد تومان برای توسعه مکانیزاسیون داده شد. وی با بیان این که 25 میلیارد تومان نیز به خراسان جنوبی ابلاغ شده، اضافه کرد: محدودیتی در این اعتبارات وجود ندارد و هر چه بیشتر جذب شود می توانیم سهم بیشتری به این استان بدهیم. وی همچنین برای افزایش انگیزه کشاورزان از اعطای ماشین های نو برای توسعه انتقال تکنولوژی برداشت محصلاتی مانند پنبه و نشاء ها از طریق یارانه خبر داد.


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/04/05 -- 19:51:02
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 109

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا