نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


شنبه 29 دي 1397
ش ی د س چ پ ج
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
12. جمادي‌الاول 1440
2019 Jan 19

 

 

 

مشاهده کامل خبر
انجام مزایده برای تفکیک زباله      

 

حسینی-یکی از موضوعات مطرح شده در جلسه هفته قبل شورا، واگذاری ساماندهی تفکیک زباله شهر در مبدا و مقصد به شرکت «پدیده پاک آرمان» بود که اعضا در آن جلسه و هم در جلسه دیروز صبح شورا، با انجام بحث های

متعدد تاکید بر انجام مزایده داشتند. صبح دیروز جلسه شورای شهر بیرجند با حضور اعضا و شهردار برگزار شد.یکی از نامه های قرائت شده، از طرف شهردار به شورا مبنی بر برپایی گردهمایی شهرداران و شوراهای مراکز 

استان ها در اردیبهشت سال آینده با عنوان “بیرجند شهر تمیز” بود که جاوید در این باره عنوان کرد: از آن جاییکه بیرجند در کشور با این نام معرفی شده و رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست کشور نیز این موضوع را اذعان کرده اند، می توانیم با این گردهمایی شهر را معرفی کنیم، از طرفی تاکنون چنین همایشی در بیرجند برگزار نشده و نوعی اظهار قدرت و توانمندی است. 

 

اولین گزینه کشور برای

نصب پنل خورشیدی بیرجند است

به گفته وی از این طریق می توان برای جذب سرمایه گذار در انرژی های نو و پنل خورشیدی در بیرجند استفاده کرد به خصوص که اولین گزینه کشور برای این موضوع نیز همین جا است. وی ادامه داد: همچنین قرار است نشریه شهروند سابق شهرداری، با تغییر به نام« نشریه شهر تمیز » دوباره منتشر شود.

تقی زاده رئیس شورا با تایید این موضوع بیان کرد: می توان از رئیس سازمان همیاری های شهرداری و معاونان آنان نیز دعوت کرد تا از ظرفیت آن ها برای کمک مالی به پروژه های 

شهرداری استفاده شود. طاهری دیگر عضو شورا نیز این گردهمایی را موجب معرفی امکانات اقتصادی، تولیدات و محصولات استان به شهرهای کل کشور دانست و افزود: هر شهردار سفیر استان خود است و می تواند شرایط خراسان جنوبی را به استان خود معرفی کند.این موضوع مصوب و مقرر شد جزییات آن توسط شهردار ارائه شود.

 

مشخص شدن پیمانکار

روزبازار خودرو

مشخص شدن پیمانکار روزبازار خودرو در مزایده ، قرار گرفتن دفترچه بهای خدمات در دستور کار جلسه بعدی شورا، بررسی پیشنهادات شهردار برای دفترچه ارزش معاملات املاک سال 97در کمیته تطبیق، بررسی و تهیه طرح نصب نمادی در ضلع شمال شرقی تقاطع شهید صیاد شیرازی و قرنی به مناسبت کنگره 2 هزار شهید استان توسط بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس و یادآوری قانون قطع انشعاب گاز ادارات و شهروندانی که عوارض نوسازی خود را پرداخت نکنند، از دیگر موارد مطرح شده بود.

 

در حاشیه: فعالیت

تاکسی های بدون مجوز!

شهردار بیرجند در ادامه با اشاره به ادامه کار شرکت “تاچ سی” (تاکسی اینترنتی) خاطرنشان کرد: به این شرکت یک ماه مهلت داده شده تا مستندات قانونی خود را ارئه می دهد و بعد از آن مجوز خود را از سازمان حمل و نقل شهرداری گرفته و اگر مشکل قانونی نداشت به کار خود ادامه می دهد.این در حالی است که این شرکت هم اکنون به راحتی در حال انجام فعالیت در شهر می باشد!یکی دیگر از موارد مطرح شده توسط حسنی صفت از اعضای شورا یکسان کردن نرخ تاکسی های شهری بود، که محمودی راد عنوان کرد: یکسان سازی خوب است ولی موضوع ایجاد رقابت و ارائه خدمات بهتر می باشد.در همین حین یکی از خبرنگاران با اشاره به تاکسی اینترنتی “ جا به جا” که به تازگی در شهر فعالیت می کند، پرسید، “ آیا این شرکت مجوز دارد؟” که هیچ یک از اعضا از وجود چنین سرویسی مطلع نبودند و قرار شد وجود مجوز فعالیت این شرکت را بررسی کنند.

 

تاکید کردیم که همه اعضا 

باید مقید به قانون و مقررات باشند

یکی از موضوعات مطرح شده در جلسه قبلی شورا، واگذاری ساماندهی تفکیک زباله شهر در مبدا و مقصد به شرکت پدیده پاک آرمان بود که اعضا تاکید بر انجام مزایده داشتند.

در ادامه جلسه ، تقی زاده رئیس شورا، به مصاحبه یکی از اعضا در یکی از رسانه های مجازی  استان پیرو همین موضوع اشاره کرد که این رسانه تیتر مصاحبه خود را “سطحی نگری های شورا علت استعفای حسنی صفت” زده بود. وی با تاکید بر این که باید جوابیه شورا نیز منتشر شود، ادامه داد: چند نکته وجود دارد، اول این که رئیس کمیسیون ها را در خود کمیسیون انتخاب می کنند و ارتباطی با شورا ندارد، اعضا هم این را می دانند. وی اضافه کرد: موضوع بعدی این است که در همان روز اول شورا و در جلسات متعدد مطرح کردیم که همه اعضا باید مقید به قانون و مقررات باشند و نمی توانیم بدون در نظر گرفتن آن ها 

کاری کنیم. رئیس شورا با بیان این که در تاریخ 96/2/24 نامه ای از شرکت پدیده پاک آرمان به شهردار وقت ارسال شده بود و این نامه در96/5/15 به شورا رسید که در آن زمان رئیس وقت شورا خطاب به شهردار اعلام کرده بود بحث تفکیک زباله به کمیسیون مربوطه ارجاع داده می شود. تقی زاده با اشاره به این که شرکت مذکور در تاریخ95/8/9 مزایده را برده است، تصریح کرد: این که 14 ماه قبل فردی مزایده ای را برده و در آن زمان فقط این شرکت حضور داشته دلیل نمی شود که الان کسی نباشد و مزایده باید دوباره برگزار شود.

 

وقتی اصرار می کنید برای دیگران شبهه داشتن رابطه، ایجاد می شود

به گفته وی اگر هر عضوی اصرار داشته باشد که تفاهم نامه با شرکت خاصی منعقد شود، خواه ناخواه شبهه ایجاد می کند که این بین ارتباطی وجود دارد. وی خطاب به حسنی صفت عنوان کرد: شما خود مدیرکل بهزیستی بوده اید 

و زیر نظر دیوان محاسبات کار کردید و از روند کارها آگاهی دارید، انتظار می رود شما این موضوعات را از طریق رسانه مطرح نکنید. رسانه ها نیز اگر چنین صحبت هایی شنیده در ادامه تماسی با شورا داشته و توضیح بخواهند. رئیس شورا ادامه داد: در شورا کسی مخالف اصل این موضوع نبوده و رای کمیسیون نیز به دلیل رعایت نکردن ضوابط اجرای کار است. 

 

برخی اعضای شورا حتی دفترچه خدمات این شرکت را نخواندند

در این وقت حسنی صفت بیان کرد: آیا اجازه صحبت و دفاع از خود دارم؟ قسم می خورم هیچ رابطه ای با این شرکت نداشته و ندارم. وی به نامه هایی که آن زمان توسط شهردار و رئیس وقت شورا در رابطه با این موضوع ارسال شده، اشاره کرد و افزود: 96/5/25 شهردار وقت نامه ای به شورا ارائه داد که تفکیک زباله توسط شهرداری با قراردادن چند کانکس انجام شده ولی افراد دوره گرد به زباله گردی خود ادامه می دهند و با فعالیت این شرکت این موضوع نیز ساماندهی می شود. این عضو شورا خاطرنشان کرد: این موضوع در کمیسیون 3 ماه بررسی شد و در جلسه ای با اعضای شورا، از بهداشت و محیط زیست و معاون خدمات شهرداری نتیجه شد که این کار عملی شود. حسنی صفت با انتقاد از اعضا که برخی حتی دفترچه ای که شرکت مذکور در رابطه با فعالیت های خود تقدیم کرده را نخوانده اند، بیان کرد: اکنون نیز هر کدام از اعضا که تصور می کنند حقی از آنان ضایع شده از من شکایت کنند، تاکید من روی انجام سریع تر این کار بود و گفتیم طبق نظر کمیسیون این شرکت توانایی انجام کار را دارد.

 

اگر مدیر کل بودم، دستور انقلابی

برای انجام سریع تر آن می دادم!

موهبتی دیگر عضو شورا در پاسخ به این سخنان عنوان کرد: کسی با اصل موضوع مخالفتی نداشته است. حسنی صفت اما پاسخ داد: نامه برگشت خورده و کار از اول شروع شده و 16 ماه کار عقب افتاده است.تقی زاده البته تصریح کرد: اگر طبق روال قانون نباشد و بدون مزایده کار کنیم ، سال ها هم طول بکشد زیر سوال می رویم. اگر این موضوعات را آقای عبدالرزاق نژاد مطرح می کردند انتظاری نبود چون در پست مدیریتی خدمت نکردند، ولی شما که از روال کار آگاهید چرا این گونه می گویید؟

حسنی صفت پاسخ داد: من اگر مدیر کل بودم و کاری 16 ماه طول می کشید، دستور انقلابی برای انجام سریع تر آن می دادم!

 

هر زمان بدون مزایده موافقت کردیم بگویید سطحی نگری اعضا!

بحث ها ادامه داشت تا این که طاهری یکی از اعضای شورا با اشاره به نامه های ارسال شده در رابطه با این موضوع، عنوان کرد: در نامه توسط شهردار وقت نوشته شده تقاضای شرکت پدیده پاک آرمان را جهت “بررسی و ارشادات” ارسال کردیم نه “ترک تشریفات”! نمی توان که با شرکتی قرارداد ببندیم که 6 ماه هیچی به شهرداری ندهد و از 100 درصد منافع هم منتفع شود. هر زمان که با این پیشنهاد بدون مزایده موافقت شد بگویید شورا سطحی نگر است!

 

شهردار: این هفته با 

شرکت مذکور جلسه داریم

شهردار بیرجند نیز در این رابطه بیان کرد: یکی از اولین بازدید های من در شهر از جایگاه دفع پسماند شهری بود و از آن جاییکه حجم پسماند 80 تن بوده و برای زیر 200 تن سرمایه گذاری نمی آید، با این قضیه موافق هستیم ولی باید ابتدا قرارداد و توافق نامه برای این که قرار است چه کاری انجام گیرد بسته شود. آن گاه ما ترک تشریفات کرده و اجازه می دهیم 6 ماه رایگان کار انجام دهد.

به گفته وی هفته قبل با این شرکت مذاکره شده و این هفته نیز جلسه دیگری خواهیم داشت تا روی موضوعات ریالی آن صحبت کنیم. 

(Ava.news13@gmail.com)


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1396/10/23 -- 18:42:19
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 175

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا